Urmărește mai jos: Învingătorul Kalev se răzbune pe Bade în meciurile anterioare – Soccernet.ee

Talina Kalev, care pierduse toate meciurile anterioare din acest sezon, s-a răzbunat pe Bide City tot anul când a câștigat cu 3:2 în runda a 28-a a Super League.

Kalev, care a pierdut în weekend cu 4:1 cu Tartu Tamika, a decis soarta meciului în decurs de jumătate de oră. Tristan Thomas a luat conducerea în minutul al patrulea, care a marcat și o lovitură de pedeapsă în minutul 25. La două minute după golul final, Ats Borghi a marcat 3:0.

Bade a retras unul la sfârşitul primei reprize, când Patrick Cristal a pus mingea acasă după ce l-a driblat pe Oscar Forsman. Repriza a doua a fost distractivă pentru Bade, dar le-a lipsit acuratețea la șuturi. 90+8. În minutul, Predrag Medic a blocat mingea, dar era deja prea târziu.

Întrucât FC Vlora, clasată pe locul trei, a remizat 1:1 cu Narva Trans, Bade rămâne la două puncte de primii trei. Calif ocupă locul șapte, iar Tartu Tamika, care se află pe rândul al cincilea, este cu trei puncte în fața lor.