Trier a jucat un meci grozav în Italia, iar începutul sezonului lui Kononchuk continuă să fie întârziat

În meciul retur împotriva lui Trieste, cea mai mare parte a timpului a fost petrecută într-o bătălie între egali. În cel mai bun caz, oricare dintre ei conduce cu șase. Descoperirea decisivă a venit abia în ultimele minute. Avantajul de 82:80 a fost în cele din urmă extins într-o victorie de 92:83.

Rolul lui Trier, care a fost în formația de start în meciul de deschidere al sezonului ligii în urmă cu o săptămână și a jucat mai bine de jumătate de oră, a fost redus semnificativ astăzi. A stat 16 minute pe bancă, dar a folosit-o foarte bine. Interul naționalei Estoniei a înscris 12 puncte (3 4/2 lovituri, 2 2/2 lovituri, 2/2 aruncări libere) și a luat 5 recuperări. La capitolul eficiență (11), omul nostru a fost al doilea cel mai bun jucător din echipă. Doar Leonardo Totti (18 puncte, 6 panouri) poate face mai mult.

Napoli a pierdut ambele meciuri până acum. Mai sunt patru seturi fără victorie până acum.

În Premier League germană Arthur este un cunoscător Clubul gazdă Oldenburg a avut o victorie și a doua înfrângere a sezonului. În deplasare de acasă, au pierdut 78:87 cu Hamburg Towers.

Din păcate, omul nostru nu a jucat încă niciun meci. Înainte de deschiderea sezonului din 14 septembrie, clubul a anunțat că Kononchuk a suferit o accidentare ușoară la mână. Potrivit informațiilor preliminare, ar fi trebuit să revină pe teren deja în runda următoare, dar acum perioada de odihnă a fost prelungită cu mai bine de trei săptămâni.

Prin urmare, Kononchuk, care aparține pentru a doua oară de Oldenburg, a participat până acum doar la meciurile de control.