Tătar, care a început cu putere marele turneu, a lăsat adversarul pe călcâie

Sportivul, accidentat la sfârșitul lunii mai, a revenit săptămâna trecută în competiție, câștigând o etapă din turul profesionist din Norvegia. Dar joi a început ceva mai grav, Principal-Măsurarea categoriei.

alta zi

Tătar, care a jucat una dintre cele mai bune runde din cariera sa în ziua deschiderii, a avut nevoie de 67 (-1) pentru a parcurge 18 găuri în a doua zi. Acest lucru i-a deschis ușa urmăritoarei Evelina Salonen (-4), care a marcat cu trei șuturi mai puțin. Acum, diferența dintre cele mai bune două este minimă: cu zece, respectiv nouă mai puțin bareu. Silvia Saarinen a ocupat locul trei (+1).

Această zi a fost împlinită de alte femei estoniene. Kaede El Salo și Kitty Tati au împărțit locul cinci (+2). Messi Gannon (+1) este în fața lor.

Anneli Tõugjas-Männiste a părăsit competiția.

A doua zi a bărbaților este încă în desfășurare.

Prima zi

Tătarii au avut nevoie de 59 pentru a finaliza ziua de deschidere, 18 găuri, nouă sub bareu. Cei mai apropiați urmăritori, Evelina Salonen, sunt în urmă cu patru, Missy Gannon cu cinci.

Mai sunt femei estoniene la coadă. Kaidi Allsalu și Keiti Tätte au împărțit locul 10 (+4), iar Anneli Tõugjas-Männiste a ocupat locul 14 (+13).

Paul McBeath conduce competiția masculină (-7). Ca cel mai bun estonian, Roland Kaur a ocupat locul patru (-5). Silver Lätt ocupă locul nouă (–3), iar Albert Tamm ocupă locul 24 (–1).

READ  Adversarul Estoniei pentru play-off-ul de fotbal al Comisiei Europene a fost dezvăluit

Se vor finaliza patru runde, iar câștigătorul va fi anunțat duminică.