Sfert de finala! Embrich, în vârstă de 43 de ani, își va continua căutarea pentru medalii ca singura femeie din Estonia la Campionatele Europene de scrimă.

Sfert de finala!  Embrich, în vârstă de 43 de ani, își va continua căutarea pentru medalii ca singura femeie din Estonia la Campionatele Europene de scrimă.

În primul rând, Embrich a învins toți cei cinci adversari în faza grupelor dimineața și a fost clasat pe locul al doilea în turneul principal. În runda de deschidere a mesei principale, ea a învins-o pe lituanianca Lourdes Grabowskit cu un scor de 15:12.

Apoi Ungaria a trimis-o pe Tamara Gnam să-și împacheteze sabia (victorie 15:11), iar în optimile de finală, Embrich a împins-o din drum pe ucraineanca Olena Krovitska. Meciul a rămas egal până la jumătatea perioadei a treia, dar apoi, datorită scorului, Krõvőtska a început să-și asume tot mai multe riscuri și, în cele din urmă, s-a predat la 10:15.

Embrich o va întâlni în sferturile de finală pe poloneza Alexandra Gareca. Conform orarului, debitul începe la ora 17:00 (fotografia live trebuie văzută în fereastra YouTube de mai jos).

A câștigat o medalie de bronz la Campionatele Europene de anul trecut Nellie Devert Ea a câștigat cinci din șase meciuri din subgrupă și a învins-o pe Jana Grijak din Serbia în runda de deschidere printr-un miracol (14:13), dar apoi s-a retras din competiție. Printre primele 32, elvețiana Angeline Favre a învins-o pe estonă în prelungiri cu scorul de 11:10.

Am navigat pe aceeași distanță Julia BelyaevaCare a reușit să obțină și cinci victorii din șase meciuri din subgrupă. În primul tur a învins-o pe Ana Mesic din Croația cu scorul de 15:8, dar în turul următor a fost nevoită să recunoască superioritatea Veronikei Beliszova din Cehia cu scorul de 9:15.

Erica Kirbo Ea a câștigat trei din cinci meciuri din subgrupă și a ajuns la masa principală, dar a fost o înfrângere cu 14:15 în fața ucrainenei Darja Varfolomeva în runda de deschidere.

READ  Vizionează Leicester v Newcastle Live TV - Listele globale de canale pentru vineri