Șapte din șapte: După ce a supraviețuit unei sperii târzii, Barcelona își continuă cursa necruțătoare – Soccernet.ee

Barcelona își continuă campania în Liga Spaniei după șapte runde, dar victoria pe teren propriu împotriva Getafe a fost mai complicată decât se aștepta.

Barcelona a dominat din start penultima echipă din clasament, dar a marcat o singură dată, datorită unei erori a portarului adversarului. David Soria nu a ajuns la centrarea lui Jules Kounde, așa că a împins mingea cu vârful degetelor către Robert Lewandowski, care nu a ratat ocazia care i-a căzut în poală în fața porții.

Getafe nu a câștigat niciun meci în acest sezon, dar în același timp a primit doar șase goluri în șapte meciuri. De asemenea, Barcelona a avut dificultăți în a pătrunde în apărarea sa, dar o lovitură i-a fost suficientă de data aceasta, lăsând-o pe Getafe la un punct în spatele lui Karl Hina și Real Valladolid.

În minutul cinci al prelungirilor, Barcelona a suferit o mare teamă când Borja Mayoral a intrat într-o confruntare cu Iñaki Pena, dar, din fericire pentru echipa catalană, fostul atacant al Real Madrid a ratat la doar zece metri de poartă.

Rezultate miercuri:

Girona – Rayo Vallecano 0:0

Barcelona – Getafe 1:0 (1:0)
19. Robert Lewandowski

Aranjarea mesei:

READ  Transmisiune în direct: Echipa Estoniei U-21 va înfrunta Letonia pentru titlul Campionatului Baltic (17:00, formații!) - Soccernet.ee