Rapid a deschis scorul, dar Kit a ratat primul meci ca nou antrenor – Soccernet.ee

Mathias Keit a lipsit de la Rapid București când noul antrenor Marius Smudica a pierdut cu 2-1 în fața lui Jassi Poletnica în primul său meci.

Rapid a luat conducerea la sfârşitul primei reprize a unui meci în deplasare din Superliga Română şi a extins avantajul la două goluri la începutul reprizei secunde. Politenica a marcat un gol cu ​​aproximativ zece minute înainte de finalul meciului, dar gazdele nu au putut oferi mai mult.

Aceasta a fost prima victorie a sezonului a Rapidului. Potrivit clubului, Kit, care a jucat de la începutul până la sfârșitul precedentelor șase meciuri de ligă, a lipsit din echipă din cauza unei accidentări. Rapid ocupă locul șase în clasament, dar mai multe echipe au meciuri rămase.

Martin Miller El a urmărit de pe banca Premier League irlandeză cum clubul său, Bohemians, a remizat cu 1-1 împotriva pretenților la titlul Shelbourne. Echipa Bohemians, care nu a obținut nicio victorie în zece meciuri consecutive din ligă, se află pe locul opt în competiția cu zece echipe, la patru și cinci puncte în spatele rivalilor săi.

Gheorghi Tugov Noul sezon al Ligii Italiei, a treia cea mai puternică ligă din Italia, a început cu un meci complet, când au învins clubul local Pescara Ternara cu 2:1 în deplasare. Daniel Baricco Urmărește-l pe clubul său, Casertana, remișând cu Latina cu 1:1 de pe bancă, la același nivel în ligă.

READ  Messi se întoarce la Manchester City, iar Real Madrid "este în contact cu Allegri pentru a-l înlocui pe Zidane"