Ramsdale, care a părăsit Arsenal, a marcat deja zece goluri la Southampton – Soccernet.ee

Southampton, care a terminat pe locul al patrulea în Premier League sezonul trecut și a câștigat promovarea în Premier League prin play-off, nu poate obține un loc în grupa de elită.

Southampton El a suferit a cincea înfrângere pe lângă un egal, deoarece a pierdut cu 1:3 în deplasare pornometilCare a marcat toate golurile în prima repriză. Evanilson a deschis scorul, Danjo Kuatara a adăugat al doilea gol și Antoine Semenyu al treilea. Taylor Harwood-Bellis a marcat golul lui Southampton la începutul reprizei secunde, dar gazdele nu au putut oferi mai mult.

Portarul Aaron Ramsdale, care s-a mutat de la Arsenal la Southampton în fereastra de transfer de vară, a stat între stâlpii noului său club în patru meciuri și a marcat deja zece goluri în plasă. Southampton este la capătul clasamentului cu un punct. Bournemouth ocupă locul 11 ​​cu opt puncte.

Bournemouth – Southampton 3:1 (3:0)
17. Evanilson, 32. Dango Ouattara, 39. Antoine Semenyo – 51. Taylor Harwood-Bellis

Un început bun de sezon a adus o nouă victorie în Premier League spaniolă Villarrealcare a jucat acasă Las Palmas Împotriva liderilor și a ratat lovitura de pedeapsă, dar a câștigat 3: 1. Villarreal a avansat pe locul trei în clasament, după ce a pierdut cu Barcelona cu patru puncte, și cu Real Madrid cu un punct. Las Palmas, fără victorii până acum, continuă pe ultima linie a tabelului.

Villarreal – Las Palmas 3:1 (1:0)
45. Nicolas Pepe, 85. Thierno Barry, 90+7. Alex Baena – 47. Fabio Silva

Lovitură de pedeapsă ratată: 51. Alex Baena (Villarreal)

Fostul club al lui Ragnar Klavan a deschis scorul în Premier League italiană Cagliaricare a fost învins departe Parma 3:2. Totodată, românul a marcat pentru ambele echipe – Dennis Mann pentru Parma și Razvan Marin pentru Cagliari. Finalul meciului a fost deosebit de emoționant, când Parma a făcut 2-2 dintr-o lovitură de pedeapsă în minutul 87, dar Callari a marcat în atacul următor pentru a face scorul final 3-2. Cagliari a ieșit din zona de pericol pentru a ocupa locul 17 cu cinci puncte. După ce a adunat același număr de puncte, Parma ocupă locul cincisprezece în clasament.

READ  Jessica Pegula ajunge în turul al doilea la US Open, bazându-se pe momente grele | Știri de tenis

Parma – Cagliari 2:3 (0:1)
62. Dennis Mann, 87. Pen. Hernani – 34. Nader Zorti, 75. Razvan Marin, 87. Roberto Piccoli.