Portugalia a continuat să câștige, iar Ronaldo a fost din nou precis

La începutul meciului, Cristiano Ronaldo a avut o mare șansă de a aduce oaspeții în avantaj, dar cel mai mare marcator al tuturor timpurilor a reușit să tragă peste bară de la trei metri.

Golul a venit însă în minutul 26 Bernardo SilvaCare a primit o pasă cu capul de la Bruno Fernandes după o centrare și a șutat mingea de piele direct din aer în colțul din spate cu prima atingere.

După 11 minute, scorul a devenit 2 – 0 pentru Portugalia. Rafael Leao a trimis mingea din propria jumătate în suprafața de pedeapsă, a driblat pe lângă patru jucători polonezi și a șutat un șut care a lovit stâlpul din spate. Dar avea imediat 39 de ani RonaldoCare a tras repede mingea în poarta goală.

A fost al 906-lea gol din cariera legendarului atacant, iar acum a marcat 133 de goluri pentru Portugalia. Dacă vedeta cvadruplă a Campionatului de vară al CE nu a reușit să găsească fondul fileului o dată pe meci, el a fost curat în toate cele trei meciuri de până acum în Liga Națiunilor.

Minus cu două goluri, Polonia a reușit să retragă unul în minutul 78 – și a fost precis Piotr Zielinski. Din păcate, zece minute mai târziu, victoria Portugaliei a fost pecetluită printr-o încercare de interceptare a paselor Jan Bednarecki Un autogol nefericit.

Spania, devenită campioană europeană în vară, s-a luptat cu Danemarcei acasă, dar datorită golului lui Martin Zobimendi din minutul 79, a reușit să câștige cu 1:0. Au dominat complet jocul: au avut posesia în 61% din timp și au fost efectuate până la 25 de lovituri față de trei danezilor.