LIVE: Vaprus va lua din nou scalpul Florei? (Prima repriză la egalitate!) – Soccernet.ee

Etapa a 25-a a Super League începe la ora 19:30 când Pärnu JK Fabros găzduiește Tallinna FC Vlora. Soccernet TV va oferi o transmisie live text a meciului.

Fabros și Flora s-au întâlnit ultima dată pe 11 mai. Limes a câștigat meciul de la A. Le Coq Arena, marcând singurul gol al meciului cu scorul de 90+4. Minute virgo valik. Ultimele meciuri ale celor două echipe din ligă dau motive să credem că Flora este în continuare favorită.

Concret, după victoria cu Tartu Tamika la începutul lunii august, Fabros a jucat de două ori la rând cu echipele de top și a pierdut. Mai întâi au pierdut cu 1:4 cu Talina Livadia, apoi cu 0:1 cu Bade Linamiscona. În ambele meciuri, adversarul a fost superior. Cu toate acestea, după ce a pierdut cu Tamica pe 19 iulie, Flora a câștigat ambele meciuri din ligă: mai întâi învingând-o pe Narva Trans cu 3:1, apoi pe Nome United cu 1:0.

Înainte de runda a 25-a, Flora se află pe locul trei în clasamentul ligii, iar cel mai apropiat concurent al său, Bade, se află la un punct de ei. Fabros este pe locul șapte, dar Tameka, care este în clasa a cincea, este cu doar un punct în fața lor. Între timp, Linden o conduce pe Talina Kalev, care rămâne pe locul nouă, cu doar trei puncte.

Protocol actualizat:

Pe 23 august la ora 19:30 pe Stadionul Pärnu Beach

Parno GK Courage – Talina Flora 0:0

Obiective auxiliare:
Avertismente: 37. Henry Valea – 11. Robert Fearing, 25. Tony Faragond
Termenii jocului: +17, vreme înnorată și vântoasă; Iarba este in stare foarte buna
Spectatorii:
Președintele Curții Supreme: Grigori Oshumkov
Arbitri asistenți: Aaron Harsing, Nim Nimlaid
Al patrulea judecător:Tannel Cipru
El a fost: Marty Bock
Avar:Peter Schultz

READ  Spania și Italia s-au alăturat Olandei și Germaniei în sferturile de finală

curaj: Ot Nom, Kevin Alo, Oko Kier, Magnus Vilotta, Jonas Sjeld, Sander Kaper, Henri Valea, Christian Kask, Enrico Vincalo, Tristan Pageau, Kevin Cooper.
Far: Hendrik Vaino, Martin Kaus, Marthin Kris Pahlberg, Virjo Valek, Remo Madisu, Matthias Vilotta, Ranit Risticevi, Matthias Lemberg, Markus Sepik.

Plante: Evert Grunwald, Nikita Mihailov, Erko John Togias, Mihail Kolobov, Christo Husar, Robert Viering, Vladislav Kreda, Sergei Zingoff, Rauno Aleko, Tony Fargund, Mark-Anders Liebeck.
Far: Christine Lapa, Andreas Faher, Daniil Kuraksin, Rauno Sabinen, Konstantin Vasiliev, Markus Somets, Steen-Patrick Brun, Gregor Ruivasep, Maksim Kalimullen.