Hayne și Valladolid au jucat în avantaj, iar Mets au eliminat mingea din propria plasă de trei ori

Hina, Valladolid, l-a găzduit pe Rayo Vallecano în turul a noua din Premier League spaniolă. În prima repriză nu s-a marcat. La șase minute după ieșirea din vestiar, mingea a ajuns în suprafața de pedeapsă din Vallecano și a ajuns la Salim Amallah, care a șutat mingea în poartă cu prima atingere pentru a-i aduce Real Valladolid în avantaj cu 1-0.

În minutul 57, Issy Palazón ia pasat în spatele apărării Valladolid lui Jorge de Frutos, care a mers unu-la-unu cu Hina. În acest duel, spaniolul a rămas, a trimis mingea în spatele estoniei și a egalat scorul.

El a marcat golul victoriei în minutul 80, Vallecano a trimis o centrare din stânga în suprafața de pedeapsă, unde fundașul drept al echipei oaspeților, Andre Ratio, a îndreptat mingea cu capul înainte, iar Heine nu a putut ajunge la ea, așa că mingea de piele. a sărit din stâlp în fața porții lui De Frutos, ceea ce i-a dat lui Vallecano să preia conducerea cu 2-1 cu a doua lovitură. Clubul gazdă din Estonia nu a reușit să înscrie egalarea. Hine a făcut o salvare în meci, oprind șutul lui Unai Lopez din afara suprafeței de pedeapsă.

Între timp, în Germania, FC St. Louis, casa lui Karol Metsa. Pauli și Maines. Oaspeții au luat conducerea devreme printr-un gol de Jonathan Burkhardt. În minutul 16, Armendo Sepp a mărit și mai mult succesul lui Mainz, iar în minutul 62, Burkhardt, accidentat pentru a doua oară, a marcat golul.

Valladolid ocupă penultimul loc în Liga Spaniolă cu cinci puncte. Pauli ocupă locul cincisprezece dintre cele 18 echipe din Liga Germaniei cu patru puncte.

După ce Nationals s-au odihnit, Mets și St. Pauli va juca împotriva lui Borussia Dortmund pe 18 octombrie, iar Hayen și Real Valladolid vor juca împotriva Deportivo Alaves în aceeași zi.

READ  Henry Drell, care își așteaptă debutul în NBA, a avut cel mai bun joc din cariera sa în SUA | Baschet