FaZe și ropz au început turneul CS2 cu o pierdere

FaZe și G2 s-au întâlnit pentru a cincea oară în acest an. FaZe a câștigat doar unul dintre meciurile anterioare, iar acum, pentru a patra oară, G2 și-a dovedit superioritatea.

Selectarea cărților înainte de joc a dat un rezultat foarte tradițional. Harta aleasă de FaZe, Dust2, a fost jucată prima, urmată de Inferno, iar harta decisivă a fost Mirage.

G2, în special jucătorul lor vedetă Ilya „m0NESY” Osipov, a început să suprime robz și FaZe Clan foarte devreme.

Pe partea ofensivă a lui Dust2, FaZe a reușit să țină meciul la egalitate, dar după schimbarea de la pauză, G2 a început să preia controlul puternic, care a continuat până la final.

Cu toate acestea, Inferno ales de G2 a oferit o surpriză. Dacă comparați statisticile lui G2 și FaZe pe această hartă, ați putea crede că pierderea echipei gazdă a Estoniei cu 0:2 este aproape sigură, dar contrariul a fost dovedit.

În mod neașteptat, legenda vie a „ploii” FaZe Clan a fost cea care a salvat echipa de la o rușine și mai mare și a condus harta spre victorie cu un scor de 13:7.

Ultima carte, Mirage, s-a dovedit a fi și cea mai echilibrată a nopții. În prima repriză, echipa FaZe, care a jucat pe partea ofensivă, a reușit să câștige cu scorul de 8:4, iar situația părea sigură.

Cu toate acestea, schimbarea părților a adus o schimbare revoluționară în imaginea jocului lui G2 și dintr-o dată FaZe nu a mai fost adversarul lor. Deși rundele au fost egale, FaZe a putut câștiga doar una dintre ele în repriza a doua și harta decisivă s-a încheiat cu G2 câștigând cu 13-9.

Desigur, lunetistul G2 Ilya „m0NESY” Osipov a fost numit MVP-ul jocului. Starul singuratic în vârstă de 19 ani este, de asemenea, considerat un potențial câștigător al anului FIFA World Player, cel mai mare rival al său fiind Daniel „Donk” Kryshkovits.

READ  Sfârșitul perfect al unui basm, când rivalii familiari se întâlnesc în finala olimpică de handbal feminin

FaZe îi va înfrunta pe Șoimii din grupa învinsă a Grupei A, care a trebuit să cedeze un avantaj lui NaVi în primul tur. Întâlnirea va avea loc pe 26 septembrie la ora 13.00.

Dacă doriți să vă testați cunoștințele eSports, verificați șansele De pe site-ul OlyBet aici.