Yabusele a încasat o dublă-dublă în duelul NBA francez | baschet

Philadelphia 76ers au pus capăt luni primelor două jocuri consecutive din pre-sezonul NBA, cu o victorie asupra lui Atlanta Hawks cu 104-89.

În meci, doi jucători francezi s-au confruntat, în vara NBA proiectInterulul în vârstă de 19 ani Zachary Reichacher, care s-a dovedit a fi prima alegere, și Gershon Yabusele, în vârstă de 28 de ani, care după o pauză de cinci ani s-a întors în ocean după Jocurile Olimpice. În acest sezon, sunt 15 jucători francezi pe lista diferitelor echipe NBA.

Reichacher a marcat 14 puncte și opt recuperări în 23 de minute, dar a trebuit să recunoască superioritatea compatriotului său mai experimentat, care a marcat zece puncte, 11 recuperări și trei pase decisive. Tyrese Maxey și Kelly Oubre au marcat fiecare câte 14 puncte pentru Philadelphia.

Giannis Antetokounmpo a marcat 24 de puncte și a câștigat zece recuperări pentru a-i conduce pe Milwaukee Bucks la victoria asupra Chicago Bulls cu 111-107, iar Damian Lillard a adăugat 20 de puncte și nouă pase decisive. Adama Sanogo a marcat 16 puncte și a luat 15 recuperări, iar Matas Buzelis a adăugat 15 puncte.

Memphis Grizzlies i-au învins pe Indiana Pacers cu 120-116, Brooklyn Nets i-au învins pe Washington Wizards cu 131-92, iar Los Angeles Clippers i-au învins pe Dallas Mavericks cu 110-96.