Dubla lui Paid i-a învins pe oamenii lui Livadia într-o luptă care a înjumătățit avantajul în Premier League – Soccernet.ee

În Liga I, ultimul meci din etapa a 31-a s-a disputat luni seară, unde echipa de dublu a lui Bide Linamiskan a învins echipa de dublu a FCI Levadia cu scorul de 5:1.

Dubla cluburilor de top din ambele Premier League poartă prelungirea U21, dar atât Paide, cât și Levadia au profitat din plin de oportunitățile oferite de regulament pentru a juca cu trei jucători de câmp mai mari decât acesta, care dintr-un motiv sau altul nu au adunat multe minute. pentru echipa reprezentativă în rundele finale ale ligii. Formația de start a lui Paid a inclus Gerdo Jokam, Herul Ryberg și Christopher Peat, care au jucat 433 de meciuri din Premier League după trei meciuri, în timp ce Brent Lepisto, Maxim Gosevi și Henri Garvilho de la Livadia au jucat în 536 de meciuri din Premier League.

Beht l-a adus lui Bayde în avantaj în minutul opt, trimițând în plasă o pasă a lui Jan Josep Kos, în vârstă de 18 ani, pentru a finaliza un contraatac rapid. Cu toate acestea, semnarea de vară a lui Levadia, Mustafa Bah, a egalat doar patru minute mai târziu, când a reușit să îndrepte spre casă șutul lui Henry Kaplik. Au mai durat cinci minute și Beyed a preluat din nou conducerea – de data aceasta Mohamed Suso a marcat un punct cu un șut precis la atacul singuratic al lui Beyed.

La finalul primei reprize, Badi a dublat scorul. La finalul lucrărilor preliminare ale lui Suso și Behti, Sander Su a realizat un alt atac rapid mai întâi, iar în minutele suplimentare, lovitura liberă a lui Mohamed Gueye aproape a fost ciocnită de portarul Livadia Oliver Ahn, când mingea i-a alunecat din poală și în poartă.

READ  Rezultatele tenisului US Open

În repriza secundă, Levadia nu a mai găsit un contragol, iar în schimb Suso a marcat scorul final 5:1 cu ajutorul unui alt atac rapid în minutul 79. Singura picătură de gudron pentru Paydi a fost o accidentare a portarului Mathias Sapp – și Sapp nu a putut, Care chiar s-a accidentat la picior în prima repriză, nu a putut continua meciul în minutul 60 și a fost nevoit să părăsească terenul.

În ciuda victoriei mari, echipa Paide U21 rămâne pe penultima poziție a tabelului. Sunt la nouă puncte în spatele echipei de dublu Talina Kalev, care este cu un loc înainte, iar Kalev a jucat cu un meci mai puțin. Levadia U21 este pe locul șase în clasament.