Live: Ultima calificare începe liniștit conform literelor, dar ce vor face City și Inter? (22:00!) – Soccernet.ee

Runda de deschidere a Ligii Campionilor de miercuri va trimite Manchester City, Inter Milano, Paris Saint-Germain și Borussia Dortmund în prima rundă de puncte. Primii doi învârt cu entuziasm același bol. Soccernet.ee mediază meciurile începând cu ora 22:00 cu un stream live bazat pe text.

În primul tur, Bayern Munchen, Aston Villa, Liverpool, Juventus, Real Madrid și Sporting Lisabona au reușit să ocupe primele locuri în tabelul turneului principal al Ligii Campionilor, care include toți participanții.

La fel, în a doua zi a meciului, este clar că există de unde alege să urce, dar competiția la cel mai înalt nivel va fi între Manchester City și Inter. Acestea sunt echipele care s-au calificat în finala din 2023.

Dintre echipele care intră astăzi în competiție, cea mai reușită este Inter (3 titluri), care a fost în spatele lui Manchester City, care a câștigat pentru prima dată la acea vreme. Real Madrid l-a învins pe Borussia Dortmund în finala din iunie, campioana în curs.

rezultate:

Bologna – Șahtior Donețk 0:0

Lovitură de pedeapsă ratată: 4. Georgi Sudakov (Șahtiar, respins de Lukasz Skorupski)

Praga Sparta – Salzburg 3:0 (2:0)