Urmăriți în continuare: Flora a egalat cu campionii Islandei, lăsând lucrurile deschise pentru o revanșă – Soccernet.ee

FC Flora a remizat 1:1 cu campioana Islandei Reykjavik Vikingur în meciul de deschidere al turului al treilea preliminar al Ligii Conferințelor. Meciul poate fi urmărit pe Soccernet TV.

Flora a luat conducerea în minutul 21, când Mark-Anders Lebeke a marcat un penalty meritat, dar Vikingur a egalat cu câteva minute înainte de pauză când Waldemar Ingemundarsson a marcat.

Deși Vikingur au fost mai periculoși în repriza secundă și au fost mai aproape de golul victoriei decât Flora, nu s-au mai marcat goluri și meciul s-a încheiat la egalitate 1:1, lăsându-le amândoi cu șanse de a avansa în reluare.

Revanșa va avea loc pe 15 august pe A. Le Coq Arena. Soccernet TV va transmite meciul în direct. Câștigătorul acestei perechi va întâlni RFS (Letonia) sau UE Santa Coloma (Andorra) în runda următoare.