Urmărește mai jos: Viljandi Tolivik a avut nevoie de prelungiri pentru a învinge echipa din liga a treia – Soccernet.ee

Viljandi JK Tulevik, care joacă în Prima Ligă B, s-a întâlnit cu clubul din Liga a III-a Tallinna Zealot Sporting în finala 1/64 a Cupei Evald Tipner, pe care a învins-o cu 2:1 în prelungiri.

Jucând prin pereții gazdelor, Tulevik a luat conducerea în minutul 32, când Christine Carr a marcat din penalty. La începutul reprizei secunde, Zealot a avut ocazia să răspundă când pasa lui Kahri a fost proastă și mingea a intrat în plasă după ce a fost atinsă de Mathias Kalamihi. Meciul a rămas egal după aceea, iar egalitatea a condus cele două echipe la prelungiri. Tulevik a fost cu greu mai bun acolo – în minutul 114, Jeroen Feder și-a condus echipa în runda următoare.