nota | Petrecere la Manic! United ridică interdicție, dar rupă încăpățânatul Fabros – Soccernet.ee

nota |  Petrecere la Manic!  United ridică interdicție, dar rupă încăpățânatul Fabros – Soccernet.ee

Nõmme United a obținut o victorie istorică, asigurându-și primele trei puncte din istoria clubului în Premier League pe terenul lor de acasă, Stadionul Manico. Dacă acum o săptămână nu a mers și am pierdut cu Narva Trans 1:3, Pärnu Vaprus a fost acum învins cu 2:1.

United a avut prima ocazie importantă de a marca în minutul nouă, când Murat Veliev a tras o centrare a lui Carl Gustav Kuka de la câțiva metri distanță, dar mingea nu a fost lovită corect. Câteva minute mai târziu, Kevin Cooper a pornit singur și a șutat mingea în suprafața de pedeapsă, dar Marco Merets a blocat-o. Primul șut pe poartă a lui United a venit la jumătatea primei reprize, dar șutul lui Mohailo Plohotenjok a fost blocat de Ot Nom.

Într-o primă repriză destul de proastă, scorul a rămas deschis. S-a întâmplat în 45+1. În minutul, când șutul lui Evgeny Demidov a fost blocat de Pluhotenguk, Noum nu a putut reacționa suficient de repede la revenirea pe lângă Fabros și mingea a trecut în poartă de lângă stâlp – 1:0!

United a marcat două goluri la sfârșitul primei reprize și la începutul reprizei secunde. In minutul 49, Caspar Romosar, care a scapat de la Matias Veluta la mijlocul terenului, l-a gasit pe Karl Lanilaiu, care a dat cursa in suprafata de pedeapsa cu o pasa minunata si a marcat mingea cu prima atingere. 2:0!

Apoi s-a trezit și curajul. Cooper a avut prima șansă bună, lovind stâlpul de la câțiva metri. În minutul 59, Enrico Vinsalo a primit o pasă de la Villota, a fugit în suprafața de pedeapsă, unde l-a depășit cu brio pe Karel Lepsalo și a curbat mingea în corner, unde Merets nu a putut ajunge. 2:1!

READ  Psihologul ei spune că Marauding Swiatek este gata să abordeze succesul

Câteva minute mai târziu, Velota a tras o minge din suprafața de pedeapsă, dar Merets a blocat-o. În jumătatea de oră rămasă, Vaprus nu a mai avut astfel de oportunități. United și-a menținut avansul cu un gol până la final. Recenzii Soccernet.ee:

Moment de transformare 2-0 gol. Golul vestiarului marcat la finalul primei reprize a influențat cu siguranță foarte mult jocul, dar golul rapid care a urmat la începutul reprizei secunde l-a lăsat pe Fabros într-o poziție foarte dificilă, din care Limes nu a mai putut ieși. în cele din urmă. United a luat un avans de două goluri pentru prima dată în Premier League și, deși Fabros a marcat un gol, punctele câștigătoare au fost în cele din urmă luate.

Surpriza | Joc de curaj. Ar fi fost sigur să presupunem că Fabros ar fi favorit în meci și va crea mai multe șanse decât United, dar până la urmă poți număra șansele de var pe degetele unei mâini. Oamenii lui Igor Prince s-au luptat cu pressingul înalt al lui United, creând numeroase refaceri, luptându-se să câștige mingi libere și să creeze șanse. În repriza secundă, meciul s-a îmbunătățit, dar nu suficient pentru a marca două goluri și a obține cel puțin un punct de egalitate.

Karl Llanilaid în acțiune cu Kevin Cooper.  Foto: Katarina Bateson/jalgpall.ee

stea | Karl Lanilaid. Lääänelaid, care a jucat în apărarea stângă a lui United în lipsa lui Samuel Merelayo, a atacat cu îndrăzneală și a marcat primul gol al carierei sale în Premier League, dar mai ales, tânărul de 20 de ani s-a remarcat printr-o performanță excelentă în apărare, deoarece Sander Kaper , care opera în aceeași aripă, a rămas în mare parte invizibilă.

READ  Transmisiune live astăzi: Payed câștigă medalia de bronz acasă împotriva lui Kuressaare (14:30) - Soccernet.ee

anxietate | Interdicția unitară. Mykhailo Plohotenguk a primit cel de-al patrulea cartonaș galben al sezonului în prima jumătate a meciului, iar Murad Veliev în a doua, ceea ce înseamnă că ambii jucători atacanți vor rata meciul viitor împotriva lui Kuressaare. În timp ce United îi mai are pe Eggert Onabo și Kevin Matas, de asemenea, luptă cu accidentări, antrenorii au puține ghiciuri pentru a putea deschide poarta Islanders după pauza echipei naționale. Există de fapt profunzime, Henri Leocki și Bruno Fain intră ca înlocuitori împotriva lui Fabros.

Citat | Nu putem muta mingea în prima repriză sau dormim pe alocuri, apoi ne trezim în a doua repriză și ne gândim că trebuie să jucăm din nou fotbal. „Este foarte greu să joci 45 de minute, în timp ce alții joacă 90 de minute.” A spus lateralul Fabros Enrico Vincalo.